Ruutlinad

ruutlinad, ruutlina

Ruutlina jaotab väga hästi lapse kaalu kandja puusadele ja õlgadele, tänu millele laps tundub väga kerge. Ruutlina valitakse tihti lihtsa sidumise pärast. Ta on kergesti reguleeritav vastavalt lapse suurusele ja "kasvab" koos lapsega. Love & Carry ruutlinad on valmistatud ainult loodislikest materjalidest. Teie võite kanda last ruutlinas kolmes füsioloogilises asendis: kõhul, selja taga ja küljel. Vaadake meie videoid ja Teie saate aru, kuidas õieti ruutlina siduda.

Ruutlina Love Tie on õmmeldud spetsiaalsest žakaard kangast. Seda saab lihtsalt reguleerida ja seadistada vastavalt lapse suurusele. Love Tie´d võib kasutada alates sünnist (minimaalne kaal 3,5 kg) ja umbes kuni 15 kg.

Ruutlina MEI TAI on lihtne ja mugav lapsekandmisvahend, mis on mõeldud lastele umbes 2 elukuust (minimaalne kaal 4,5 kg) ja umbes 15 kg-ni.
Miks kandmine ergonoomilises kandmisvahendis on kasulik Teie seljale?
"Ma ei taha oma selga kahjustada, ma ei hakka last kotis kandma!" - kas sul on selliseid mõtteid olnud?

See on müüt. On tehtud teaduslikke uuringuid, kus võrreldi 3 gruppi vanemaid:
 1. kes kannavad lapsi lihtsalt süles
 2. kes kannavad lapsi ergonoomilises kotis
 3. kes kannavad lapsi mitte ergonoomilises kotis
Uuringu tulemused näitasid, et need vanemad, kes kandsid oma last ergonoomilises kandekotis said kõige vähem koormust oma seljale ja liigestele.

Kui sul on seljavalusi, siis on hea, kui sa saad delegeerida lapsekandmise kellegile teisele. Aga kui sul ei ole valikut ja pead teda kandma, siis ergonoomilise kandekotiga koormad oma selga vähem.
Kas last saab kanda ka nägu eespool?
Üsna tihti küsitakse meilt kandmisvahendeid, kus saab last kanda nägu eespool.

Üldjuhul tekib lapsel soov olla näoga eespoole umbes 3-kuuselt, kui laps hakkab kaugemale nägema ja enam kõik ei ole nii hägune. Infot on ümberringi palju ja lastel on huvitav. Kuid ta ei ole veel valmis omandama kogu infot mis teda ümbritseb on aeg ajalt vaja "peita" ennast ema kaissu. Samuti on lapsele kasulik vaadata, kuidas reageerib ema ümberringi toimuvale - nii ta õpib. See on psühholoogiline põhjus miks ei soovitata last nägu eespool kanda.

Teine põhjus on füsioloogiline. Näoga ettepoole olles ei ole laps ergonoomilises asendis ja lapse kandjale on selline lapse kandmise viis koormav.

Alternatiiviks on võimalus kanda last puusal või seljataga. Nii näeb laps rohkem ja tal jääb võimalus ennast "peita". See on ergonoomiline nii lapsele, kui kandjale.

Lapsed harjuvad üsna ruttu olema näoga kandja poole. Oluline on et Teie ise oleksite selles otsuses kindel.

Seetõttu ei ole meil kandekotte, kus saab last kanda näoga ettepoole, ja ei tule ka!
Lapse kandmise eelised, millest Te seni võib-olla teadlikud pole olnud:
 1. Laps nutab vähem, sest selleks pole vajadust. Ema on alati lähedal ja reageerib kohe tema muredele.

 2. Tihe kontakt emaga aitab kaasa rinnapiima tekkele.

 3. Ergonoomiline kandmisvahend aitab kaasa puusaliigeste ja selgroo arengule.

 4. Ema kehasoojus aitab leevendada või kergendada lastel koolikuvalusid.

 5. Emal, kes kannab last, väheneb rasedusjärgse depressiooni risk.
5 olulisemat tingimust, mis peavad olema tagatud, kui sa proovid lapsekandmist esimest korda
Kui järgida neid punkte, siis on tõenäoline, et kõik läheb hästi!

 1. Laps ei ole näljane! Toida teda enne esimest katsetust.

 2. Laps on puhas! Vaheta mähkmed, kui selleks vajadus on! Kui näed, et last võivad vaevata gaasid, aita tal nendest vabaneda.

 3. Laps on ennast välja maganud! Ära proovi esimest korda, kui laps oli enne seda aktiivne (kõhuli olemine, mängimine, ujumine) ja nüüd ta on väsinud.

 4. Laps on mugavalt riides. Eelista sokke ja pükse. Ära pane lapsele sipukaid, need võivad kandekotis ebamugavad olla (neid võib kanda 1 suurus pikemaid, et kuskilt ei suruks).

 5. Ole kindel oma tegevustes! Enne lapsega katsetamist, vaata head juhend videot, proovi siduda mänguasjaga (nt.mängunukk). Siis, kui liigutused on selged, proovi lapsega.
Kuidas riietada last, kui sa tahad teda kanda?
 • Kõige oluline: ära pane lapsele jalga kinnise tallaga sipukaid. Lapse jalad kõverduvad kandekotis nii põlvedest, kui puusaliigestest - seetõttu kinnine tald võib hakata soonima. Pane parem püksid ja sokid. Võib panna ka parajad sukkpüksid. Kui tahad ikka sipukaid panna, siis need peavad olema 1 suurus pikemad.
 • Pigem vähem riideid, kui rohkem! Kandekotis teie kehad on üksteise vastas. Te annate üksteisele soojust.
 • Väldi riideid, mis on eest nööpide või lukuga, nii lapsel kui endal. Tiheda keha kontakti ajal võib see tekitada ebamugavust
Mida teha, kui ma ei tea, mida oma lapsele valida?
Teie võite kirjutada meile Messenger'i, meie sotsiaalvõrgustikes, e-postile. Kõikidele Teie küsimustele vastab sertifitseeritud lapsekandmisnõustaja ja ämmaemand Alina Firsova.

Kui Te enne ostu toodetega ja matejaliga tutvuda, siis kõike saab tulla ka kohapeale proovima Tallinnas Lasnamäel. Eelnevalt leppige aeg kokku.

Kirjutage info@emmelapsepood.ee või helistage +372 56608008.
ruutlina, ruutlinad
Mugavat ja tervislikku lapsekandmist!
Liitu uudiskirjaga
© 2019 Beatex Pro OÜ
Website designer & creator - Alina Firsova
Made on
Tilda