Kandelinad

kandelinad, kandelina, beebi kandelina, kandelina beebile, trikoolina

Love & Carry® trikoolina - on 4,5 meetrit pehmet, kvaliteetset trikotaaži. Lina venib rohkem laiusesse, kui pikkusesse ja seetõttu toetab hästi vastsündinut last umbes 8 kg-ni. Meie kodulehelt leiate õppevideod, mis näitavad, kuidas lina õieti siduda. See pole sugugi keeruline - paar proovimist ja oletegi professionaal. Kandelina - on eriri hea valik "neljanda trimestri" ajal. Ema läheduses ei ole lapsel stressi, lapse ja vanema vaheline kiindumus tugevneb.

Love & Carry® kandelinad on valmistatud 100% puuvillast või modaal kangast - uue põlvkonna viskoos. Modaalist kandelinal on palju eeliseid: siiditaoline kangas, tugev, toetab last korralikult ja samas on kangal väike tihedus. Kui Te otsite kandelina, mis sobiks palava ilmaga, siis valige modaal.

Kandelina on mugav ja ohutu vahend lapse kandmiseks alates esimestest elupäevadest. Enne, kui ostate kandelina, vaadake ka meie videoid, mõistmaks kuidas laps linas paiknema hakkab. Piisab vaid paarist korrast juhendvideo vaatamisest ja mõned korrad proovida mänguasjaga. Trikoolina eeliseks on, et selle sidumine käib enne, kui Teie võtate lapse sülle. Kui lina on juba seotud, siis lapse saab asetada juba valmis seotus linasse.
Kas last saab kanda ka nägu eespool?
Üsna tihti küsitakse meilt kandmisvahendeid, kus saab last kanda nägu eespool.

Üldjuhul tekib lapsel soov olla näoga eespoole umbes 3-kuuselt, kui laps hakkab kaugemale nägema ja enam kõik ei ole nii hägune. Infot on ümberringi palju ja lastel on huvitav. Kuid ta ei ole veel valmis omandama kogu infot mis teda ümbritseb on aeg ajalt vaja "peita" ennast ema kaissu. Samuti on lapsele kasulik vaadata, kuidas reageerib ema ümberringi toimuvale - nii ta õpib. See on psühholoogiline põhjus miks ei soovitata last nägu eespool kanda.

Teine põhjus on füsioloogiline. Näoga ettepoole olles ei ole laps ergonoomilises asendis ja lapse kandjale on selline lapse kandmise viis koormav.

Alternatiiviks on võimalus kanda last puusal või seljataga. Nii näeb laps rohkem ja tal jääb võimalus ennast "peita". See on ergonoomiline nii lapsele, kui kandjale.

Lapsed harjuvad üsna ruttu olema näoga kandja poole. Oluline on et Teie ise oleksite selles otsuses kindel.

Seetõttu ei ole meil kandekotte, kus saab last kanda näoga ettepoole, ja ei tule ka!
Lapse kandmise eelised, millest Te seni võib-olla teadlikud pole olnud:
 1. Laps nutab vähem, sest selleks pole vajadust. Ema on alati lähedal ja reageerib kohe tema muredele.

 2. Tihe kontakt emaga aitab kaasa rinnapiima tekkele.

 3. Ergonoomiline kandmisvahend aitab kaasa puusaliigeste ja selgroo arengule.

 4. Ema kehasoojus aitab leevendada või kergendada lastel koolikuvalusid.

 5. Emal, kes kannab last, väheneb rasedusjärgse depressiooni risk.
5 olulisemat tingimust, mis peavad olema tagatud, kui sa proovid lapsekandmist esimest korda
Kui järgida neid punkte, siis on tõenäoline, et kõik läheb hästi!

 1. Laps ei ole näljane! Toida teda enne esimest katsetust.

 2. Laps on puhas! Vaheta mähkmed, kui selleks vajadus on! Kui näed, et last võivad vaevata gaasid, aita tal nendest vabaneda.

 3. Laps on ennast välja maganud! Ära proovi esimest korda, kui laps oli enne seda aktiivne (kõhuli olemine, mängimine, ujumine) ja nüüd ta on väsinud.

 4. Laps on mugavalt riides. Eelista sokke ja pükse. Ära pane lapsele sipukaid, need võivad kandekotis ebamugavad olla (neid võib kanda 1 suurus pikemaid, et kuskilt ei suruks).

 5. Ole kindel oma tegevustes! Enne lapsega katsetamist, vaata head juhend videot, proovi siduda mänguasjaga (nt.mängunukk). Siis, kui liigutused on selged, proovi lapsega.
Kuidas riietada last, kui sa tahad teda kanda?
 • Kõige oluline: ära pane lapsele jalga kinnise tallaga sipukaid. Lapse jalad kõverduvad kandekotis nii põlvedest, kui puusaliigestest - seetõttu kinnine tald võib hakata soonima. Pane parem püksid ja sokid. Võib panna ka parajad sukkpüksid. Kui tahad ikka sipukaid panna, siis need peavad olema 1 suurus pikemad.
 • Pigem vähem riideid, kui rohkem! Kandekotis teie kehad on üksteise vastas. Te annate üksteisele soojust.
 • Väldi riideid, mis on eest nööpide või lukuga, nii lapsel kui endal. Tiheda keha kontakti ajal võib see tekitada ebamugavust
Mida teha, kui ma ei tea, mida oma lapsele valida?
Teie võite kirjutada meile Messenger'i, meie sotsiaalvõrgustikes, e-postile. Kõikidele Teie küsimustele vastab sertifitseeritud lapsekandmisnõustaja ja ämmaemand Alina Firsova.

Kui Te enne ostu toodetega ja matejaliga tutvuda, siis kõike saab tulla ka kohapeale proovima Tallinnas Lasnamäel. Eelnevalt leppige aeg kokku.

Kirjutage info@emmelapsepood.ee või helistage +372 56608008.
kandelinad, kandelina, beebi kandelina, kandelina beebile, trikoolina
Mugavat ja tervislikku lapsekandmist!
Liitu uudiskirjaga
© 2019 Beatex Pro OÜ
Website designer & creator - Alina Firsova
Made on
Tilda