Kõhukotid

kõhukotid, kõhukott, kõhukott beebile, kandekott beebile, beebi kandekott, beebi kõhukott, lapsekandmiskott

Ergonoomiline kõhukott on ainulaadne lapsekandmisvahend. See omab endas kandelina funktsioone ja tagab lapsele õige füsioloogilise asendi. Samas on väga lihtne seadistada rihmade ja pannalde abil, nagu tavalist kõhukotti.

Kui võrrelda ergonoomilist ja tavalist kõhukotti, siis ergonoomilises kõhukotis on lapse selgroog toetatud loomulikult, nagu Te hoiaksite beebit oma kätega. Ergonoomilised lapsekandmiskotid Love & Carry® ONE+ või AIR X on testitud Prantsusmaa laboris ja vastavad Euroopa standardile EN 13209-2.

Kõik meie e-poes olevad lapsekandmiskotid on loodud vastavalt Rahvusvahelise Puusaliigeste Düsplaasia Instituudi (IHDI) nõuetele: lapse reied on toetatud põlvest põlveni, mis aitab lapse puusaliigestel õieti areneda. Pikaajaline kandmine tagab lapsele terapeutilise efekti ja mõningatel juhtudel võib asendada või täiendada ortoose puusaliigese düsplaasia varases staadiumis.
Millist kõhukotti on parem valida vastsündilnule või lapsele, kes veel ei istu?
Vastsündinud lapsele võivad sobida kootud lina, trikoolina, reguleeritav ruutlina ja reguleeritav kandekott rihma kinnitustega lapse pepu või reite all.

Alltoodud kottide rihmad kinnituvad lapse tuharate alla ja EI SURU tema seljale! Selg jääb õigesse kumerasse asendisse. Kui rihmad kinnituvad seljapaneeli külgedele (teised kõhukotid), siis see võib kahjuks ajada lapse selja sirgu.

Kotid, kus rihmad kinnituvad tuharate alla, sobivad kõikidele! Nii suurema büstiga naistele, kui ka väiksemaga. Nii pikkadele kandjatele, kui ka lühematele.

Kõhukott, mis sobib umbes 4 kg-st. Love and Carry ONE+, ONE+ Ogranic või ONE+ Cool. Kottide lõige on üks ja sama, erinevus on ainult selles, et Cool mudelit saab kanda nii võrguga, kui ka ilma.Seda kotti saab kasutada umbes lapse teise eluaastani.
ONE+
ONE+ Ogranic
ONE+ Cool

Kõhukott, mis sobib juba lapse 3 kg-st, on Iisraeli tootja kott Easy Top. See sobib alates sünnist ja kasutusaeg on umbes lapse 1,5-2 eluaastani.
Easy Top
Kas võib kanda last kotis, kui mul on seljavalud peale sünnitust?
Tavaliselt võib, aga kindlasti peab selle probleemiga pöörduma arsti poole.
Igal juhul, kandmine ergonoomilises kandekotis on lihtsam kui niisama last süles kanda. Kotis kandmine säästab kandja selga, käsi ja isegi jalgu. Lapse kaal on paremini jaotatud kandja kerele. See on tõestatud uuringutega.
Miks ei tasu valida mitte ergonoomilist kõhukotti?
1. See võib olla "no name" kandmisvahend, mis ei oma ohutussertifikaate. Rihmad ja pandlad võivad iga hetk katki minna, kanga kvaliteet on teadmata.

2. Laps lihtsalt ripub selles, nagu "trussikutes". Ergonoomilises kandmisvahendis peab laps olema tõmmatud kandja vastu, mitte niisama sinna sisse asetatud.

3. Ei ole puusaliigeste düsplaasia profülaktikat! Ergonoomiline kandmisvahend toetab lapse reisi põlvest põlveni, põlved on pepust kõrgemal, tekib M-position - düsplaasia profülaktiline asend.

4. Seljaosa on kõva. Ergonoomilise kandmisvahendi seljaosa on pehmest kangast, mis toetab lapse selgroogu loomulikult, mitte ei pane teda sundasendisse.

5. Näoga maailma poole - ei ole ergonoomiline asend! Sellises asendis lasub pinge selgroo alumises osas. Ergonoomiline kandmisvahend võimaldab kandmist ainult näoga kandja poole.
Miks meie ei soovita eraldi käiva "beebisisuga" kandekotte?
 • See on tavaliselt paksust materjalist ja selles võib olla palav.
 • Sellega on rohkem "mässamist", raskem seadistada.
 • Meie ei saa kindlasti eeldada, et lapse asend on selles päris õige ja selg on piisavalt kumera kujuga ja see beebisisu ei suru seljale.
Kõik meie e-poes esitatud kõhukotid on ainult koos lapsega kasvavad kõhukotid ilma "beebisisuta"
Miks on ergonoomilises kõhukotis lapse kandmine kasulik Teie seljale?
"Ma ei taha oma selga kahjustada, ma ei hakka last kotis kandma!" - kas sul on selliseid mõtteid olnud?

See on müüt. On tehtud teaduslikke uuringuid, kus võrreldi 3 gruppi vanemaid:
 1. kes kannavad lapsi lihtsalt süles
 2. kes kannavad lapsi ergonoomilises kotis
 3. kes kannavad lapsi mitte ergonoomilises kotis
Uuringu tulemused näitasid, et need vanemad, kes kandsid oma last ergonoomilises kandekotis said kõige vähem koormust oma seljale ja liigestele.

Kui sul on seljavalusi, siis on hea, kui sa saad delegeerida lapsekandmise kellegile teisele. Aga kui sul ei ole valikut ja pead teda kandma, siis ergonoomilise kandekotiga koormad oma selga vähem.
Kas saab kanda last näoga ettepoole?
Üsna tihti meil küsitakse kotti, kus saab kanda näoga ettepoole.

Üldjuhul tekib lapsel soov olla näoga eespoole umbes 3-kuuselt, kui laps hakkab kaugemale nägema ja enam kõik ei ole nii hägune. Infot on ümberringi palju ja lastel on huvitav. Kuid ta ei ole veel valmis omandama kogu infot mis teda ümbritseb on aeg ajalt vaja "peita" ennast ema kaissu. Samuti on lapsele kasulik vaadata, kuidas reageerib ema ümberringi toimuvale - nii ta õpib. See on psühholoogiline põhjus miks ei soovitata last nägu eespool kanda

Teine põhjus on füsioloogiline. Näoga ettepoole olles ei ole laps ergonoomilises asendis ja lapse kandjale on selline lapse kandmise viis koormav.

Alternatiiviks on võimalus kanda last puusal või seljataga. Nii näeb laps rohkem ja tal jääb võimalus ennast "peita". See on ergonoomiline nii lapsele, kui kandjale.

Lapsed harjuvad üsna ruttu olema näoga kandja poole. Oluline on et Teie ise oleksite selles otsuses kindel.

Seetõttu ei ole meil kandekotte, kus saab last kanda näoga ettepoole, ja ei tule ka!
Lapsekandmise eelised, millest teie võib-olla pole teadnud:
 1. Laps nutab vähem, sest selleks pole vajadust. Ema on alati lähedal ja reageerib kohe tema muredele.
 2. Tihe kontakt emaga aitab kaasa rinnapiima tekkele.
 3. Ergonoomiline kandmisvahend aitab kaasa puusaliigeste ja selgroo arengule.
 4. Ema kehasoojus aitab leevendada või kergendada lastel koolikuvalusid.
 5. Emal, kes kannab last, väheneb rasedusjärgse depressiooni risk.
5 olulisemat tingimust, mis peavad olema tagatud, kui sa proovid lapsekandmist esimest korda
Kui sa järgid neid punkte, siis on tõenäoline, et kõik läheb hästi!

 1. Laps ei ole näljane! Toida teda enne esimest katsetust.

 2. Laps on puhas! Vaheta mähkmed, kui selleks vajadus on! Kui näed, et last võivad vaevata gaasid, aita tal nendest vabaneda.

 3. Laps on ennast välja maganud! Ära proovi esimest korda, kui laps oli enne seda aktiivne (kõhuli olemine, mängimine, ujumine) ja nüüd ta on väsinud.

 4. Laps on mugavalt riides. Eelista sokke ja pükse. Ära pane lapsele sipukaid, need võivad kandekotis ebamugavad olla (neid võib kanda 1 suurus pikemaid, et kuskilt ei suruks).

 5. Ole kindel oma tegevustes! Enne lapsega katsetamist, vaata head juhend videot, proovi siduda mänguasjaga (nt.mängunukk). Siis, kui liigutused on selged, proovi lapsega.
Kuidas riietada last, kui sa tahad teda kanda?
 • Kõige oluline: ära pane lapsele jalga kinnise tallaga sipukaid. Lapse jalad kõverduvad kandekotis nii põlvedest, kui puusaliigestest - seetõttu kinnine tald võib hakata soonima. Pane parem püksid ja sokid. Võib panna ka parajad sukkpüksid. Kui tahad ikka sipukaid panna, siis need peavad olema 1 suurus pikemad
 • Pigem vähem riideid, kui rohkem! Kandekotis teie kehad on üksteise vastas. Te annate üksteisele soojust.
 • Väldi riideid, mis on eest nööpide või lukuga, nii lapsel kui endal. Tiheda keha kontakti ajal võib see tekitada ebamugavust.
Mida teha, kui ma ei tea, mida oma lapsele valida?
Teie võite kirjutada meile Messenger'i, meie sotsiaalvõrgustikes, e-postile. Kõikidele Teie küsimustele vastab sertifitseeritud lapsekandmisnõustaja ja ämmaemand Alina Firsova.

Kui Te enne ostu toodetega ja matejaliga tutvuda, siis kõike saab tulla ka kohapeale proovima Tallinnas Lasnamäel. Eelnevalt leppige aeg kokku.

Kirjutage info@emmelapsepood.ee või helistage +372 56608008.
kõhukotid, kõhukott, kõhukott beebile, kandekott beebile, beebi kandekott, beebi kõhukott, lapsekandmiskott
Mugavat ja tervislikku lapsekandmist!
Liitu uudiskirjaga
© 2019 Beatex Pro OÜ
Website designer & creator - Alina Firsova
Made on
Tilda